Bieżnia elektryczna – cechy produktu, sposób wykorzystania

Sprzęt sportowy wykorzystywany do ćwiczeń na siłowni, jak i w zaciszu własnego domu, w szczególny sposób uatrakcyjnia trening. Wzbogaca listę czynności ruchowych, jak również w pewien sposób mobilizuje do podjęcia aktywności. Jednym z narzędzi, które można wykorzystać podczas budowania i kształtowania sylwetki, jak również w celu redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej jest bieżnia elektryczna. Jakie cechy urządzenia pomogą w efektywnym treningu? Jakie ćwiczenia wykonywać na tego rodzaju sprzęcie? Jak wybrać idealną bieżnię stacjonarną?

Bieżnia elektryczna – cechy szczególne

Marbo-Sport – bieżnia elektryczna to urządzenie, które może być wykorzystywane na każdym etapie treningu. Jej pozytywne cechy umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju treningu, jak również stosowanie jej w celach rehabilitacyjnych. Ćwiczenia na tego rodzaju sprzęcie mogą być dopasowane do upodobań sportowca, jak również jego potrzeb czy możliwości. Aby bieżnia elektryczna spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników powinna być przede wszystkim:

 • stabilna,
 • łatwa i intuicyjna w użytkowaniu,
 • bezpieczna,
 • posiadać wszelkie zabezpieczenia,
 • mieć możliwość składania i komfortowego przechowywania, 
 • posiadać duży, widoczny wyświetlacz,
 • być wyposażona w wiele przydatnych funkcji i opcji takich jak: pomiar tętna, wskaźnik ilości spalonych kalorii, ilość przebytych kilometrów, prędkość, dostosowanie treningu do masy ciała i wieku, możliwość ustawienia nachylenia i wiele innych.

Przykładowe ćwiczenia na bieżni elektrycznej

Trening z wykorzystaniem bieżni stacjonarnej przynosi wiele korzyści. Jedną z głównych zalet jest możliwość ćwiczenia bez względu na pogodę i otaczające sportowca warunki atmosferyczne. Samo wykonywanie dobranej aktywności mobilizuje całe ciało. To przede wszystkim sposób na skuteczne odchudzanie. Dzięki tego rodzaju ćwiczeniom możliwa jest również poprawa wydolności, wytrzymałości, pobudzenie układu krążeniowego i oddechowego, jak również budowanie siły mięśniowej. Bieżnia elektryczna to sprzęt który można ustawić przed telewizorem, uatrakcyjniając trening ulubionym programem czy filmem.

Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych ćwiczeń z wykorzystaniem sprzętu można zaliczyć:

 • trening interwałowy – przyspieszeni i odpoczynek w truchcie w odpowiednich cyklach czasowych – najskuteczniejszy sposób spalania tkanki tłuszczowej,
 • chodzenie pod górę – marsz na pochyleniu,
 • swobodny trucht,
 • marszobieg,

Bieżnię elektryczną można wykorzystać na każdym etapie treningu. Ćwiczenia mogą stanowić element rozgrzewki, być głównym zadaniem treningu, jak również pełnić rolę ćwiczeń rozluźniający po wykonanej aktywności.

Zdjęcie utworzone przez pressahotkey - pl.freepik.com